České Budějovice

Pivovar Malt

Zakladní informace
Typ pivovaru: 
Status pivovaru: 
Aktivní
Hodnocení pivovaru
Average: 2.3 (4 votes)
Související články

Pivovar Krajinská 27

Zakladní informace
Typ pivovaru: 
Status pivovaru: 
Aktivní
Hodnocení pivovaru
Average: 4.7 (22 votes)
Více informací : 

krajinska27.cz/

Související články

Minipivovar ZF JU

Zakladní informace
Typ pivovaru: 
Status pivovaru: 
Aktivní
Hodnocení pivovaru
Average: 1 (1 vote)
Více informací : 

Samson

Zakladní informace
Typ pivovaru: 
Rok založení: 
1795
Status pivovaru: 
Aktivní
Hodnocení pivovaru
Average: 3.1 (27 votes)

Datum založení pivovaru Samson se počítá od roku 1795, kdy skončil spor tamějšího magistrátu s občany o právo vaření piva. Na místě současném však začal pivovar vyrůstat od roku 1843. Nejprve zde byly postupně umístěny lednicové sklepy (1851) a po dokončení sladovny se pivovar v roce 1872 rozjíždí naplno. Jeho produkce byla již od počátku zaměřena na export, nejprve se pivo vozilo koněspřežnou železnicí, trasovanou poblíž závodu, posléze byla postavena i vlastní vlečka.
Dnes vaří pivovar Samson osm druhů piv - světlé výčepní (10°), světlý ležák (10°), svěltý ležák (12°), tmavý ležák (12°), Dianello se sníženým obsahem zatěžujících sacharidů, nealkoholické Pito a dva druhy ovocných piv - citron a grapefruit.
(zdroj: http://www.samson.cz)

Piva pivovaru
Více informací : 

Budějovický Budvar

Zakladní informace
Typ pivovaru: 
Rok založení: 
1895
Status pivovaru: 
Aktivní
Hodnocení pivovaru
Average: 4.6 (30 votes)

Pivovar Budějovický Budvar je dlouhodobě jedním z nejúspěšnějších potravinářských podniků v České republice. Byl založen v roce 1895 pod názvem „Český akciový pivovar“ a první várku piva uvařil 7. října 1895. Český akciový pivovar přímo navazoval na historickou tradici vaření piva v Českých Budějovicích, která sahá až do 13. století, do doby založení města a udělení práva várečného. Již na konci roku 1896 činil výstav pivovaru 51 100 hl piva. Od svého založení se „Český akciový pivovar“ orientoval na výrobu vysoce kvalitního piva, které se rychle stalo také žádaným vývozním artiklem.
V roce 1930 si pivovar nechal zaregistrovat pro nový druh piva ochrannou známku BUDVAR, která – stejně jako nové pivo – rychle získala velkou popularitu. Proto byl pivovar v roce 1936 přejmenován na „Budvar – Český akciový pivovar České Budějovice“. Novodobá historie pivovaru se datuje do roku 1967, kdy Ministerstvo zemědělství České republiky založilo „Budějovický Budvar, národní podnik“ jako přímého nástupce původního „Českého akciového pivovaru“. Budějovický Budvar je dnes moderní a akční firmou, která je postavena na pevných základech. Dokázal obstát v tvrdém boji s konkurencí, za níž stojí obři nadnárodní koncerny. Světlý ležák Budweiser Budvar se vyváží do více než 70 zemí světa a patří mezi nejvíce exportované značky českého piva. V roce 2014 byl každý pátý ležák, exportovaný z České republiky, vyroben v pivovaru Budějovický Budvar. Díky vynikajícím hospodářským výsledkům mohl podnik investovat značné prostředky do svého rozvoje. Veškeré modernizace ale vždy probíhaly tak, aby byla zachována nejvyšší kvalita, poctivé výrobní postupy a především tradiční chuťové vlastnosti vyráběného piva. Ležák Budweiser Budvar proto dozrává v ležáckých sklepech 90 dnů a pro jeho výrobu se používá výhradně moravský slad, hlávkový žatecký chmel a především místní hlubinná voda z artéských vrtů.

Piva pivovaru
Více informací : 
Související články

Beeránek

Zakladní informace
Typ pivovaru: 
Rok založení: 
2013
Status pivovaru: 
Aktivní
Hodnocení pivovaru
Average: 4.6 (22 votes)

Značka Beeranek – spojením mého jména a překladu názvu cíle mého podnikatelského zaměru vznikl unikátní název pro značku piva. Založení vlastního pivovaru byl můj dávný sen.

Roky jsem cestoval po světě a nikdy jsem si nenechal ujít příležitost ochutnat nějaké místní pivo a konzultovat proces jeho výroby přímo s jeho výrobcem. Někdo by mohl podobnou zálibu označit za alkoholismus, ale byla to spíš vášeň. Touha ochutnat neznámé a najít nečekaný chuťový zážitek. Mnohdy byl chuťový zážitek skutečně nečekaný, někdy i v dobrém slova smyslu. Léta ochutnávání mě však utvrdila v jednom. Tradiční český ležák, vyrobený z kvalitních ingrediencí a při pečlivém dodržení výrobních postupů, je nejlepší pivo na světě. Alespoň pro mě.

Můžete se se mnou přít a můžeme debatovat o přednostech banánových piv či piva z kukuřice, ale pro mě je tradiční česká receptura tou nejoblíbenější variantou. Také proto jsem se rozhodl, že budeme vařit především tradiční 11° ležák a k tomu navíc 13° speciál (označení ležák je dle určitých směrnic pouze pro piva do 12°, ale jsem si takřka jist, že před existencí těchto směrnic se také jednalo o ležák).

A protože stále toužím po poznání nových chuťových zážitků (zdaleka ne tolik jako dříve), budeme vařit cca 3 – 4 krát do roka jiný druh piva jako překvapení. Budeme se vždy snažit informovat vás s dostatečným časovým předstihem o tom, jakou dobrotu pro Vás chystáme, ale nevylučujeme, že pro vás občas přichystáme i nějaké to nečekané překvapení.

Žádná „nečekaná“ překvapení Vás samozřejmě nebudou čekat, co se týče pivovaru a piva samotného. Náš pivovar splňuje všechna kriteria, která pivovar splňovat má, i když je skutečně „rodinný“. Nelze jednoduše popsat, jak složitá byla příprava celého projektu. Pivovar je v podstatě postaven na míru cílového prostoru. Toto téma rozhodně zasluhuje na webu samostanou kapitolu.

Provoz našeho pivovaru je úzce spjat s provozem baru a hostelu Singer pub. Tato ucelená kombinace činí z našeho pivovaru ideální cíl pro „pivní turistiku“. Pokud se zajímáte o minipivovary, neváhejte nás kontaktovat s vašim dotazem.

Do budoucna počítáme i s ucelenou edicí pivních podtácků, vlastním sklem, dárkovými a ubytovacími balíčky atd atd. Nechte se překvapit. Nechceme nic uspěchat a vše dotáhnout do konce … pořádně. Jako vše, co děláme.

Budeme rádi, když se k nám přijedete podívat a ochutnáte našeho BEERANKA.

Radim Beránek, majitel pivovaru

Zdroj: http://beeranek.cz

Piva pivovaru
Více informací : 
Související články

Kněžínek

Zakladní informace
Typ pivovaru: 
Rok založení: 
2012
Status pivovaru: 
Aktivní
Hodnocení pivovaru
Average: 4.4 (18 votes)

Minipivovar Kněžínek se chlubí svým prvenstvím v Českých Budějovicích. Je totiž úplně prvním malým pivovarem, který vznikl v Českých Budějovicích. Všechny vyráběné druhy piv můžete ochutnat v restauraci, či zakoupit s sebou. V současné době je využíváno zejména spodního kvašení piva. Při produkci pšeničních piv je využíváno taktéž svrchního kvašení.
V současné době pivovar nabízí tyto druhy piv:
světlý ležák 11°
polotmavý ležák 11°
speciální pivo - medová 14°.
Všechny druhy piv lze zakoupit s sebou v sudech či plastových a skleněných lahvích o objemech:
sudy:

- KEG sud o objemu 50 l (bude připraven k zakoupení po domluvě) –  vratná záloha 1000,-Kč na sud
- KEG sud o objemu 30 l  (bude připraven k zakoupení po domluvě)-  vratná záloha 1000,-Kč na sud
- KEG sud o objemu 15 l  (bude připraven k zakoupení po domluvě) –  vratná záloha 1000,-Kč na sud

lahvová piva:

  • skleněná lahev o objemu 0,75l
  • skleněná lahev o objemu 2l
  • plastová lahev  o objemu 1l

Chcete potěšit své blízké originálním dárkem? Doplňte darované pivo také jedinečným stojanem na pivo.

Dřevěný stojan na 2x 0,75l : 219,-

Dřevěný stojan na 4x 0,75l: 249,-

Po domluvě je možné zakoupit naše pivo do KEG sudů o objemu 50 l, 30 l a 15 l. Stáčení probíhá ve středu a v pátek v době od 14:00 do 16:00 hodin.

Piva pivovaru
Více informací : 
Související články

Subscribe to RSS - České Budějovice