Speciál z Budějovického Budvaru BUD B:STRONG již na čepu ve vybraných restauracích

Ve vybraných restauracích je teď na čepu BUD B:STRONG z čerstvého chmele - pivo, které se vaří v Budějovickém Budvaru pouze jednou do roka.  Díky rekordní, 200 dnů dlouhé době zrání je označován za vrchol pivní alchymie. Charakterizuje jej bohatá, hustá, jemná pěna, tmavší zlatavá barva a výraznější sladová chuť.

Speciál BUD B:STRONG je silné pivo s obsahem alkoholu 7,5 %. Oproti běžnému ležáku je to rozdíl cca 2,5 %. Od konzumentů tudíž vyžaduje daleko větší zkušenost, zodpovědnost a vyzrálost. Proto jsme se mladým lidem rozhodli doporučit, aby s tímto pivem počkali až do doby, kdy jim bude 21 let. V tomto věku už je člověk fyzicky i mentálně vyzrálejší a dokáže tento speciál nejen zvládnout, ale i ocenit a vychutnat.

A kde si můžete speciál dopřát? Přinašíme několik tipů potvrzených na oficiálnim facebook profilu pivovaru Budvar:
-
v Ústí nad Labem u Hraničáře - Prokopa Diviše 1812,
- v Praze v Pivnici U bazénu, v Kavárně Maropo na Praze 4, v Steakhouse Crazy Cow v Dlouhé ulici, v Restauraci Pod Vyšehradem, Vratislavova 32/4, v pivním baru U Medvídků (na Perštýně 17, Praha 1),
- v Českých Budějovicích je BUD z čerstvého chmele k dostání například v Perle, Pohádce, Vatikánu, Masných krámech, nebo v Malém pivovaru.

 

Související články: