Perun

Přidejte vaše hodnocení piva !
Hodnocení piva: 
0
No votes yet

Pivovar Uherský Brod

Zakladní informace
Typ pivovaru: 
Rok založení: 
1894
Status pivovaru: 
Aktivní
Hodnocení pivovaru
Average: 3.8 (14 votes)

Vaření piva v královském městě Uherský Brod má dlouholetou tradici, která sahá až do středověku. První společný pivovar, který nahradil právovárečné domy, si uherskobrodští měšťané postavili v roce 1614. Druhý, panský pivovar, byl zbudován v roce 1652. Jedním z posledních nájemců panského pivovaru byl český sládek František Bedřich Janáček. Pro neshody s majitelem pivovaru se F.B. Janáček rozhodl postavit si vlastní pivovar. S jeho stavbou započal v roce 1894 a dokončil ji v roce 1895. F. B. Janáček pozvedl svůj pivovar mezi přední závody tohoto druhu u nás. Pivovar byl už v předválečné době známý tím, že vyvážel pivo zejména do jihovýchodní Evropy, a pomalu nahrazoval zastaralé pivovary v okolí, včetně panského pivovaru.
V období mezi dvěma válkami patřil Janáčkův uherskobrodský pivovar mezi nejmodernější závody ve střední Evropě.
V roce 1993 byla ukončena rozsáhlá rekonstrukce celého pivovaru, díky níž se Pivovar Uherský Brod stal znovu jedním z nejmodernějších podniků svého druhu ve střední Evropě.
Pivovar Uherský Brod dnes patří do společnosti Pivovary Lobkowicz, která vlastní nebo má podíly v několika dalších regionálních pivovarech.

Piva pivovaru
Související články

Subscribe to RSS - Perun