Zlínský kraj

Pivovar Uherský Brod

Zakladní informace
Typ pivovaru: 
Rok založení: 
1894
Status pivovaru: 
Aktivní
Hodnocení pivovaru
Average: 3.8 (14 votes)

Vaření piva v královském městě Uherský Brod má dlouholetou tradici, která sahá až do středověku. První společný pivovar, který nahradil právovárečné domy, si uherskobrodští měšťané postavili v roce 1614. Druhý, panský pivovar, byl zbudován v roce 1652. Jedním z posledních nájemců panského pivovaru byl český sládek František Bedřich Janáček. Pro neshody s majitelem pivovaru se F.B. Janáček rozhodl postavit si vlastní pivovar. S jeho stavbou započal v roce 1894 a dokončil ji v roce 1895. F. B. Janáček pozvedl svůj pivovar mezi přední závody tohoto druhu u nás. Pivovar byl už v předválečné době známý tím, že vyvážel pivo zejména do jihovýchodní Evropy, a pomalu nahrazoval zastaralé pivovary v okolí, včetně panského pivovaru.
V období mezi dvěma válkami patřil Janáčkův uherskobrodský pivovar mezi nejmodernější závody ve střední Evropě.
V roce 1993 byla ukončena rozsáhlá rekonstrukce celého pivovaru, díky níž se Pivovar Uherský Brod stal znovu jedním z nejmodernějších podniků svého druhu ve střední Evropě.
Pivovar Uherský Brod dnes patří do společnosti Pivovary Lobkowicz, která vlastní nebo má podíly v několika dalších regionálních pivovarech.

Piva pivovaru
Související články

Krásenský pivovar

Zakladní informace
Typ pivovaru: 
Status pivovaru: 
Aktivní
Hodnocení pivovaru
Average: 4.4 (15 votes)

Název Krásenský pivovar je odvozen z umístění budovy na pravém břehu Rožnovské řeky Bečvy, která dříve dělila dvě samostatná města, Valašské Meziříčí a Krásno nad Bečvou. Most, který se nachází v těsné blízkosti, tato dvě města v minulosti naopak spojoval.

V průběhu let minulých budova velmi zchátrala, a proto byla nutná rozsáhlá rekonstrukce, kdy byl objekt do základu zbourán a na jeho půdorysu byla vybudovaná nová, zděná budova, jejíž umístění je velkou předností nynějšího Krásenského pivovaru.

Piva pivovaru

Pivovar Kroměříž s.r.o. (Maxmilian)

Zakladní informace
Typ pivovaru: 
Rok založení: 
2012
Status pivovaru: 
Aktivní
Hodnocení pivovaru
Average: 4.5 (6 votes)

Provoz byl slavnostně zahájen v červenci v roce 2012, a navázal tak na tradici vaření Poctivého piva v Hanáckých Athénách. Pivo v našem pivovaru je vyráběno klasickou technologií, to znamená, že nepoužíváme žádné extrakty ani urychlovací procesy. Vyrábíme spodně kvašená piva, ležáky světlé, tmavé, speciály a pro letošní letní sezónu jsme připravili lehké pivo G-MAX s příchutí šťavnatého růžového grepu. Veškeré technologické zřízení je v nerezovém provedení. Při výrobě používáme kvalitní žatecké chmely, moravské slady, pivovarské kvasinky a kvalitní vodu.

K pivu Maxmilian můžeme říci, že je živé, nepasterované, s vyšším obsahem kvasinek, plnější chuti, s vyšší avšak vyváženou hořkostí. Stejně jako naši předkové rozvážíme pivo napřímo z pivovaru do okolních hospůdek a restaurací. 

Přímý kontakt s našimi výčepními nám umožňuje neustálou kontrolu kvality čepovaného piva Maxmilian na hospodských stolech. Naše pivo můžete zakoupit v 5, 15, 30 a 50l sudech, v 1l, 1,5l PET láhvích, v dárkovém skle o obsahu 0,75l,2l s pákovým uzávěrem a dárkové kazety pro slavnostní chvíle s třemi druhy piva. K prodaným sudům Vám rádi zapůjčíme výčepní zařízení. Tato výčepní zařízení jsou určena pro menší akce tipu oslava narozenin, grilování atd. (uchladí cca 15-20l/1hod). Pro pořádání větších akcí (koncerty, hody, sportovní akce atd.) jsme, připraveni Vám pronajmout stan, profesionální výčepní zařízení, pivníka včetně obsluhy. Cena v tomto případě je dohodou. Vychlazení sudů s pivem na akce je zdarma. Pro sběratele nabízíme k prodeji pivní sklenice, pivní tácky, etikety a trička.

Více informací : 
Související články

Pivovar Bylnice

Zakladní informace
Typ pivovaru: 
Status pivovaru: 
Aktivní
Hodnocení pivovaru
Average: 3 (3 votes)
Více informací : 
Související články

Subscribe to RSS - Zlínský kraj