EGGENBERG - Vánoční ležák

Přidejte vaše hodnocení piva !
Hodnocení piva: 
0
No votes yet

Eggenberg

Zakladní informace
Typ pivovaru: 
Rok založení: 
1560
Status pivovaru: 
Aktivní
Hodnocení pivovaru
Average: 3.6 (23 votes)

Historie Pivovaru Eggenberg se datuje ode dne 7.9.1991, kdy byl českokrumlovský pivovarský závod odkoupen v rámci malé privatizace, jako první český pivovar od státního podniku Jihočeské pivovary. Historie českokrumlovského pivovaru samotného sahá pak až do roku 1560.

V průběhu devadesátých let došlo k rozsáhlé rekonstrukci staveb a značné modernizaci technologického zařízení. V průběhu provozu byla vybudována v prostorách bývalých pivovarských lednic nad ležáckými sklepy, kde do současnosti zraje pivo, vlastní stylová pivovarská restaurace, která nabízí posezení až pro 300 návštěvníků.

V současné době je hlavní činností naší společnosti především výroba a prodej piva a nealkoholických nápojů značky Eggenberg. Pivovar své produkty distribuuje především v jihočeském kraji, ale i na export. Hlavními exportními odbytišti jsou bývalé státy SSSR, Finsko, Dánsko, Německo a Itálie. Dále se naše společnost věnuje také, díky vhodné poloze v centru města UNESCO Český Krumlov, některým činnostem v oblasti cestovního ruchu a spolupracuje při pořádání kulturně společenských a reklamních akcích.

(zdroj: http://www.eggenberg.cz)

Piva pivovaru
Více informací : 

Subscribe to RSS - EGGENBERG - Vánoční ležák