Rampušák Dobruška

Zakladní informace
Typ pivovaru: 
Rok založení: 
2008
Status pivovaru: 
Aktivní
Obec: 
Hodnocení pivovaru
Average: 4.4 (25 votes)

V červnu 2002 byl areál pivovaru se sladovnou v Dobrušce odkoupen soukromou, ryze českou, společností. Záměrem bylo kompletně tento areál ve dvou etapách opravit a dále jej dlouhodobě provozovat prostřednictvím společnosti Staročeský pivovárek, s.r.o. Dobruška.

Z jedné části je areál využíván k původnímu účelu, tzn. k výrobě sladu a vaření piva. Vedle sladovny tedy zde byla zprovozněna mj. i původní měděná varna, a část ležáckého sklepa. Pivovarský dvůr je ideálním místem pro pořádání různých kulturních akcí. Formou naučné exkurze zde tedy je návštěvníkům zpřístupněna obnovená původní řemeslná výroba – sladu a zčásti i piva.

Druhou samostatnou částí areálu je využití zadní větší části sklepních prostor v Novoměstské ulici (v části obce Dobruška zvané „Belvedér“) jako pivovarské restaurace. Nadzemní novostavba č.p. 227, v Novoměstské ulici na Belvedéru je pak koncipována jako kulturně-zábavní místo, včetně bowlingové dvoudráhy se samostatným barem, projekcí sportovních pořadů, informačním centrem pro turisty, internetem, apod.. V objektu lze dále nabídnout salonky pro konání seminářů, školení a výjezdních porad. Od léta 2006 je připraveno i ubytování.

Za zmínku jistě stojí i možnost příjemného venkovního posezení v přilehlém vlastním parčíku s výhledem na celou Dobrušku.

Piva pivovaru
Více informací : 
Související články