Pivní slavnosti Choceň 2023

Čas a místo konání akce
12.08.2023
park Peliny
Choceň
Pivní slavnosti Choceň 2023

Dne 12.8.2023 pořádá Město Choceń již 21.ročník Pivních slavností v parku Peliny.

Z důvodu nemoci jednoho ze členů kapely -123 Minut, se kapela letošních Pivních slavností nezůčastní. Náhradou bude kapela John Wolfhooker.

Seznam piv a pivovarů:

Volf – Polička
Splávek – Choceň
Mejto
Klenot – Hradec Králové
Veselka – Litomyšl
Loutkář – Chrudim
Pivovar U Hušků – Běleč nad Orlicí
Pivovar Kojetín
Ferdinand – Benešov
Mordýř – Dolní Ředice
Kujebák – Vysoké Mýto
Pivovar Malý Janek z Jinec
Faltus - Česká Třebová
Clock - Potštejn
Nachmelená Opice – Krnov
Neratov
Bakalář – Rakovník
Pivovar Kytín
Plzeň
Radegast
Bohém – Krušovice
Kozel
Pivovar Kutná Hora

Představení kapel:

Willy Band
Jak to bylo s Willy Bandem?
Willy Band je skupina muzikantů, kteří se sešli s jedním záměrem: Vrátit na pódia a do povědomí obecenstva více písniček Jiřího Schelingera. I takové, které se běžně nehrají. S pokorou, poctivě a s citem pro původní aranže. Tak, jak zněly na LP, EP, SP i na koncertech, v době svého vzniku. Budeme rádi, když si nás přijedete poslechnout naživo, protože taková naše hudba má a chce být: Živá, hlasitá a upřímná.
Willy Band vznikl původně v roce 2019, v roce 2021 došlo k výměnám na postu kytaristy a bubeníka, nyní hrajeme opět v pěti. Někteří mají za sebou zkušenosti z více předchozích angažmá, někdo se věnoval spíše individuálním projektům, někdo svou hudební dráhu začal docela nedávno. Konkrétně zpěvák, Luboš Šeda... (pokračování příště).

Složení kapely:
Luboš Šeda – zpěv
Honza Horák – basa, zpěv
Petr Horák – kytara
Vlasta Šafář – kytara, zpěv
Vítek Hofman - bicí

What The Funk
Mladá kapela What The Funk z Turnova.
What The Funk je je kapela založená v roce 2019 v Turnově hráči Big Bandu ZUŠ Turnov. Vedení kapely se ujal bubeník Josef Hlobil, dnešní student Konzervatoře Jaroslava Ježka. Mají docela našlápnuto, v roce 2022 odehráli zejména v domácím Libereckém kraji cca 30 koncertů, kde vždy dokázali zvednout a roztančit publikum.
Kapela aktuálně hraje v živém podání esenci funkových písni, kde pod zpěvem Jendy Bartoně a Kačky Závěrkové spolehlivě šlape rytmická sekce bicích, basy, kytary a dvou kláves a kde burácí dechová sekce trubky, pozounu, altsaxofonu a barytonsaxofonu.

Anacreon
Kapela Anacreon zmiňuje začátek působení rok 2012, kdy je v šestičlenné sestavě, má jasno ve svém žánru,  kterým je melodic-metal
a začíná se zúčastňovat různých soutěží jako jsou například:
* Celosvětová soutěž Hard rock rising 2013 - kde z 200 kapel bylo vybráno osm nejlepších, které pak mezi sebou bojovaly v pražském HARD ROCK CAFÉ. V této soutěži se kapela Anacreon umístila na 6. místě.
*Celorepubliková soutěž Life music forantry 2013 - zde kapela Anacreon zvítězila  a díky této soutěži nahrála své první album DANÁ DOBA
v nahrávacím studiu Doxi.
Po nahrání CD se kapela dostává do podvědomí a začínám koncertovat v menších klubech.
Později se objevuje v hitparádě Česká desítka rádia ROCKZONE, nejdříve se singlem Černá vdova, se kterým dosáhla 3. místa, a poté se singlem Stigmata, který skončil na 1. příčce.
V listopadu 2013 se kapela rozhodla rozloučit se zpěvačkou Michaelou Zemanovou. I přesto dál zkouší, pracuje na nové tvorbě a odehrává koncerty se zastupující zpěvačkou. Několik měsíců probíhají konkurzy!
Začátkem roku 2014 kapela ohlašuje novou zpěvačku, kterou je herečka Veronika Zelníčková. Hned v dubnu se Anacreon představuje s úspěšným singlem „Není kam stárnout“, který se umístil na 2.místě v Czech parádě na Tv REBEL. Avšak během pár měsíců v kapele dojde k dalším změnám.
Během roku 2015 kapela představuje nového baskytaristu Jana Diviše a bubeníka Jana Medunu.
15. prosince 2015 vydávají novou desku "NA HRANĚ OSUDU", která byla natočena v klatovském studiu ExAvik. Album je vydáváno vydavatelstvím AVIK. Od té doby je kapela stále ve stejné sestavě.
Začíná se objevovat na větších festivalech. Za zmínku určitě stojí např. Masters of Rock nebo TaRock.
V roce 2017 kapela získává možnost hrát, jako host na XXXV Double Tour s kapelou Arakain. Odjíždí tedy s kapelou Arakain na jarní tour 15ti koncertů, které je pro kapelu nečekaně úspěšné! Na podzim tedy s nimi znovu odehrají další tři koncerty.
Během tour kapela vydává singl "Příběh" s videoklipem sestříhaný právě z podzimního tour s kapelou Arakain.
Během roku 2018 pracuje na novém albu.
V březnu 2019 vydává album "SVĚDOMÍ"

Složení kapely:
Zpěv: Veronika Krejzová (dříve Zelníčková)
Klávesy / zpěv: Tomáš Krejza
Kytara / zpěv: Martin Piskáček
Bicí nástroje: Jan Meduna
Baskytara: Jan Diviš

PSH
Co bude až nebude rap? Co bude až nebude PSH? PSH jsou jistotou a také definicí českého hiphopu, kterému udávají tvář už od začátku 90. let minulého století. Pod názvem Peneři Strýčka Homeboye se jejich založení datuje cca k roku 1991, kdy Orion píše první texty a o pár let později už je nahrává do instrumentálů od kamaráda ze sídliště, Shitnesse.
Poznává se také s dnešním DJem Wichem a v sestavě Orion, Vladimir 518 & DJ Richard vydávají první album PSH – Repertoár. Richard je posléze nahrazen mladým a dravým Trafikem, který přebírá i roli vrchního producenta a kapela chytá nový směr. Ucelený v té době na druhé desce Rap n Roll. Mezitím si Orion stíhá sólově odbočit ke svým Teritoriím, Vladimir se věnuje převážně aktivitám kolem vzniku labelu, Trafik se zabydluje v domovském Star Works studiu a pomalu ale jistě se připravuje půda pro třetí a zatím poslední album Epilog. Přívlastek poslední mu přísluší do dnes, i když spolu všichni 3 navzájem spolupracují v rámci ostatních projektů a další společnou desku kromě prohlášení v rámci Epilog proma, nikdy nevyloučili. Mezi lety 2010 a 2019 vychází řadu singlů mj. Fuck Off, Vice, Já to říkal…
PSH vydali na podzim roku 2019 svou “poslední” desku s názvem Debut.

Více informací