Dny českého piva pod komínem 2019

Čas a místo konání akce
19.09.2019
na pivovarském dvoře
84 Nádražní
Dny českého piva pod komínem 2019

Na Smíchově vaříme pivo už 150 let, a tak letos oslavíme Dny českého piva pivní kulturou, jejími rituály a také pivem Staropramen, které má už od své první várky ryze český charakter. Slavit budeme ve čtvrtek 19. 9. od 17 hodin na pivovarském dvoře a v sousedském Výčepu Pod Komínem.

Hlavním tématem oslav budou pivní rituály, kolem kterých se letos na Smíchově točí úplně všechno. Formou výstavy velkoformátových obrazů vám představíme ty, které jsme sebrali přímo v terénu. Přímo na místě se bude pohybovat náš odborník na úchopy, s nímž si můžete zahrát zábavnou rituálovou hru. To ale není všechno! S rituály jsme šli tak daleko, až jsme na jejich základě vytvořili originální divadelní minihry, které vám v průběhu večera rádi zahrajeme.

Rovnou na dvoře si také budete moci zakoupit jedinečnou knihu Smíchov sobě, která mapuje 150letou historii a současnost Smíchovského pivovaru. Kniha vznikla také díky přátelům a fanouškům Smíchova i jeho piva.

Jak velí tradice našich sousedských setkání Pod komínem, bude i tentokrát na dvoře hodně dobrého na zub a proudem poteče čerstvé smíchovské pivo. Hlavně teda Extra chmelená dvanáctka, kterou rok co rok vaříme speciálně u příležitosti oslav Dnů českého piva. A k tomu všemu nám pěkně od podlahy zahraje pořádná muzika.

Více informací