Žižkovské pivobraní 2023

Čas a místo konání akce
02.06.2023 to 03.06.2023
park Parukářka
Na Parukářce
Praha
Žižkovské pivobraní 2023

Během prvního červnového víkendu budete mít znovu šanci ochutnat filtrovaná i nefiltrovaná piva z českých a moravských minipivovarů, ale taky například z Polska. Vedle výčepních pultů nebudou scházet ani stánky s grilovanými klobásami, americkými hot-dogy, klasickými párky v rohlíku, domácími maďarskými langoši, belgickými hranolky nebo hovězími a vegetariánskými burgery z vinohradské restaurace Kaiser Franz. Ochutnat můžete i halušky s otickým zelím nebo buřty na černém pivě. Pro milovníky italského jídla bude připravena pizza a focaccia, maďarské lahůdky od Zsoltiho nabídnou zase domácí kapustnicu. Scházet nebude ani zmrzlina nebo stánek s vínem a proseccem.

O hudební doprovod se postará série vystoupení, během nichž zazní pestrý mix všech žánrů. Převážně posluchače jazzu a funku osloví kapela Meadow Avenue, na fanoušky rock'n'rollu se zase orientují Slapdash Rockabilly a romské rytmy zazní od Bachtale Apsa, se kterými vystoupí i Bára Hrzánová. S cover verzemi skladeb legendárních Beatles přijedou až z Kladna The Basketles, kteří se objeví i jako Creedence Czech Revival, další porci známých hitů pak naservírují ReCovers. Zajímavou kombinaci hry na piano, saxofon a trumpetu má připravenou DJ Gadjo CZ Quartet, kombinaci rocku a popu předvedou So Fine. Těšit se můžete i na show Pohřební kapely, která popisuje svůj styl jako urban folkcore. Účinkující bude na pódiu uvádět moderátor Petr Ticháček.

Součástí doprovodného programu budou soutěže pro dospělé včetně mistrovství Žižkov v otáčení pivních tácků. Zábavu pro děti zajistí stánky Českého červeného kříže, policistů a dobrovolných hasičů, kteří na místo dorazí i se svou technikou. Zajímavé hry, pohybové aktivity a dílničky, kde si nejmenší děti v doprovodu rodičů vyzkoušejí výrobu drobných předmětů, si přichystalo rodinné centrum Nová Trojka. „Naším cílem je, aby Žižkovské pivobraní oslovilo všechny návštěvníky, od těch nejmenších až po seniory. Tomu přizpůsobujeme nabídku jídla a pití, doprovodný program i výběr hudby,“ popisuje radní Prahy 3 Pavel Křeček.

PIVOVARY

Pivovar Permon Sokolov

Pivovar Ládví Cobolis

Pivovar Záhora

Malý Janek z Jinec

pivovar Bad Flash

Pivovar Moucha

WildCock

pivovar Hradecký Klenot

SQBRU [skju:bru]

Pivo Sněžka

Rodinný pivovar Švihov

Pivovar Raven

Pivovar Pacov

Kounický pivovar

Pivovar Antoš

Minipivovar Richard

pivovar Starokladno

Psychovar

Pivovar Obora

Nachmelená opice

MadCat

Rodinný pivovar Rampušák

Vinohradský pivovar

Pivovar Matuška

Pivovar Potmehúd

Pivovar Švabín

Rodinný minipivovar Valášek

Pivovar Kynšperský zajíc

Pivovar Louka

Přeštický pivovar

Pivovar U Hušků

Browar Sto Mostów

Browar Lužany

GASTRO

Bistro58

Tradiční belgické hranolky

Churros Chocos

Catering Moravec

Slovenské speciality

Larrys bistro

Bamboly Chips originál

Kaiser Franz

Foodbrand

Il pane italská pekárna

La Tortilla

TenŠtrúdl

Maďarské lahůdky od Zsoltiho

Moravské dobroty a speciality z grilu

La Paisanita

Arménský šašlik

Pinza Romana

Více informací