ZÁHORAFEST 2023

Čas a místo konání akce
24.06.2023
náves
Kněžičky
ZÁHORAFEST 2023

Šesté narozeniny Pivovaru Záhora, polokulatý pátý ročník Záhora Festu - těšte se na další vypečený večírek.

ZÁHORA FEST NOVĚ NA FOTBALOVÉM HŘIŠTI

Pro letošní ročník nám obec Kněžičky laskavě nabídla fotbalové hřiště a my to s nadšením přijali. Jde o velmi pěkný prostor a všechno zde bude jako na dlani, lemováno z jedné strany vzrostlými topoly z druhé stodolami. Jen na prohlídky pivovaru si halt uděláte krátkou procházku - ale nebojte, aby vás neubylo, bude fungovat stánek přímo před pivovarem, takže můžete proložit těch pět set metrů tam a pět set metrů zpátky jedním drinkem v Baru na konci vesmíru.

PROHLÍDKY PIVOVARU BUDOU

No a tím jsme zrovinka odpověděli na další z vašich častých otázek - ano, prohlídky pivovaru budou. V letošním roce vás provede naše Maruška a zvládne to v klidesu i v angličtině, bude-li třeba. Ptejte se jí, na co chcete, na co bude chtít, odpoví.

VSTUP, PARKOVÁNÍ I STANOVÁNÍ ZDARMA

Proč? No protože se držíme hesla "Kultura na vesnici zadarmo", a dokud to bude v našich silách, uděláme pro to pivní poslední. Chcete nás podpořit? Kupte si tadyhle PIVENKU. Ať už ji skutečně propijete, nebo si ji koupíte symbolicky jako váš příspěvek na podporu akce pro lidi zdarma, moc si toho vážíme. Fakt!

JAK SE K NÁM DOSTANETE?

Jedete s rodinkou s dětmi jen na odpolko? Pak to budete mít nejjednodušší po vlastní ose. Pokud se hodláte akce zúčastnit v plný parádě, tak můžete dojet buď vlakem do Běrunic (z Prahy i z Hradce se přestupuje v Chlumci, mrkněte na IDOS), což je prochajdou pět set metrů od místa konání akce, nebo využijete za padíka náš bus z Poděbrad. BACHA - letos pojede jen jeden ve 14:30 z Poděbrad od nádraží a zpátky bude odjíždět o půlnoci. 

KDE SE DÁ PŘESPAT?

Hlavu můžete zdarma složit n vašem stanovém městečku přímo v areálu festivalu, ale počítejte s hudbou cca do dvou do rána. Pak je možné si rezervovat ubytování buď v Apartmánech Kněžičky nebo v Motorestu Kopičák (1 km).

NENUŤTE NÁS PRACOVAT A NEBERTE NÁM UNDERGROUND

Prej jsme moc undergroundový, prej bychom měli zvát muzikanty víc "pro lidi". A na just ne! Aspoň ještě letos si s chutí poslechneme partičku z Poděbrad Even Flow, která svou produkcí vzdá hold devadesátkovým rockovým hvězdám, démona, rebela, pouštního muže a hlavně přítele, pyšnícího se pseudonymem Koonda Holaa, necháme si od hlavních hvězd festivalu, borců z Vasilova Rubáše zazpívat: "Nenuťte nás pracovat, když je takhle krásně!" a živou muziku uzavřou za tmy temní Kabaret Dr. Caligeriho. A aby toho nebylo málo, křepčit budem i poté v rytmu čudlíků DJ, kterej si neříká DJ, totiž Lukáše Sommera. A vy budete tančit jak zběsilí, to vám povídám, když už nám zastupitelstvo obce povolilo dělat rambajs dýl než do desíti.

LINE-UP na hlavní stagi je následující:

14:30 DIVADLO DIDLO - LÍNÝ KUBA, HOLÉ NEŠTĚSTÍ
16:30 even flow
18:30 KOONDA HOLAA
20:30 VASILŮV RUBÁŠ
22:30 KABARET DR. CALIGERIHO
23:30 (DJ) LUKÁŠ SOMMER

DĚTI JSOU TAKY LIDI

Není novinkou, že je u nás na Záhora Festu spousta vyžití pro děti. Jak by ne, taky jich pár máme a moc dobře víme, jak je nepříjemný, když tě u stánky při moudrých rozpravách s ostatními intelektuály tahá za nohavici malej skřítek. Letos tu pro ně bude opět od 14:30 divadlo Didlo s novinkou Líný Kuba, holé neštěstí, během celého odpoledne pak Klaun Bailo a indiánské aktivity od místního sdružení Slípky a v neposlední řadě také jízdy kočárem taženým koněm. Pozor - téměř vše je tu pro vaše děti zdarma, jen na kočáře je počet míst omezen, a tak je potřeba podpořit koníka a koupit si lístek v našem info stánku.

ŘEMESLNÉ PIVO PRO KAŽDÉHO

Ať už jste fajnšmekr z principu, zapřisáhlý beer geek a nebo úplně obyčejný konzument, co si s chutí dá čerstvé pivo, nebudete zklamaní. V průběhu odpoledne a večera se na pípách protočí slušná řádka všemožných piv a chybět nebude ani Beer Geek Stage. Tam se pro letošek uskuteční dvě ochutnávací přednášky na téma pivních vad. První set bude určen začátečníkům a bude zahrnovat šest základních pivních vad, jejich představení a ochutnávku, druhý set ocení pokročilí koštéři, jimž bude servírováno osm vzácnějších vad. Ale pozor, počet degustujících je omezen. Vstupenky na degustace zakoupíte v info stánku.

VÍNO, LIMČA, GRILL A DALŠÍ DOBROTY

O vaše chuťové pohárky se s radostí postarají také naši přátelé a lokální gastro blázni. Za grilem budou již tradičně tančit hoši z The Barbecue Company, sýry a mléčné výrobky doveze Farma Křešice, představí se také místní rodinný podnik Maso Dvořáčkovi, japonská pekárna Nippan Bakery, městecké Mňamky od Lucky a víno zajistí Vinnio Winery.

Více informací