magazín pro náruživé příznivce pivního moku a pivní kultury

Septembeer Fest 2022

Čas a místo konání akce
09.09.2022 to 10.09.2022
na parkovišti u pláže
Septembeer Fest 2022

Tradiční dvoudenní hornoplánské pivní slavnosti se blíží! Uskuteční se 9. a 10. září na parkovišti u pláže a stejně jako v předešlých letech nabídnou bohatý doprovodný program, který zahrnuje soutěže a živou muziku. Letos pořadatelé, tedy město Horní Planá, mimo jiné pozvali jednu z největších legend českého punku – Visací zámek.

„Moc nás těší, že součástí festivalu budou Visáči, kteří v letošním roce slaví neuvěřitelných 40 let. Je to opravdu velký pojem tuzemské rockové scény, ostatně některé jejich skladby, jako třeba Traktor, již takřka zlidověly,“ uvádí ředitelka Kulturního a informačního centra Horní Planá Lucie Roubínová a dodává:„Upozornit ale musím i na další skvělé kapely, především pak na slovenskou Hrdzu, která je špičkovým představitelem world music. Její koncerty jsou strhující.“

Obě zmíněné kapely vystoupí v sobotu, stejně jako rockovky Harvester a Koloband a slavná jihočeská dechovka Babouci, která sobotní program otevře v 10 hodin dopoledne.Živá muzika bude součástí i pátečního dne, kdy zahrají Jen tak tak a Flám. V pátek budou slavnosti zahájeny v 18 hodin.

Součástí Septembeer Festu jsou oblíbené soutěže či volba královny slavností. Vyhlášen bude také nejlepší pivovar. Soutěžení si užijí i děti, pro které bude zároveň v sobotu odpoledne připraveno malování na obličej

Svá piva nabídne pět pivovarů. Chybět samozřejmě nebude ani nabídka nealka a různých dobrot. „Doufáme, že si všichni návštěvníci Septembeer Fest opět naplno užijí. Akce, která je naší novodobou tradicí s nadregionálním dosahem, má každý rok výbornýohlas. Lidé vyzdvihují její přátelskou a pohodovou atmosféru, za což jsme moc rádi. Věříme, že letošní ročník bude opět povedený. Tímto všechny zveme,“ říká starosta Horní Plané Jiří Hůlka.

Vstupné na Septembeer Fest 2022 je zdarma.

Zúčastněné pivovary
Více informací