Pivovar Radegast Nošovice

Zakladní informace
Typ pivovaru: 
Rok založení: 
1970
Status pivovaru: 
Aktivní
Obec: 
Hodnocení pivovaru
Average: 3.2 (29 votes)

Pivo typické svou hořkostí se vaří v pivovaru v Nošovicích od roku 1970. Značka má silnou základnu loajálních konzumentů na Moravě a ve Slezsku, ale oslovuje i mnohé milovníky piva napříč celou Českou republikou.
Radegast Rázná 10 nabízí nekompromisní hořké osvěžení. Při jejím vaření používáme vybraný slad z vlastních sladoven a vyšší dávky tří odrůd nejkvalitnějšího tršického chmele (Žatecký poloraný červeňák, Sládek a Žatecký pozdní). Výrazná hořkost je vyvážená svěžím chmelovým aroma a plnější chutí, než je u desítek obvyklé. Obsah alkoholu 4,1 %.
Ryze hořká 12 je třikrát chmelený světlý ležák, s 5% obsahem alkoholu, který vyniká plnou hořkou chutí a výrazným chmelovým aroma. Vaří se ze tří vybraných druhů moravského chmele. Kromě odrůd Žatecký poloraný červeňák a Sládek obsahuje i českou odrůdu Saaz Late, která je díky své vysoké kvalitě považována za budoucnost českého pivovarnictví.
Správně hořký nefiltrovaný a nepasterizovaný ležák je charakteristický lehkým kvasničným zákalem a osloví vás svou plnou chutí.

Piva pivovaru
Více informací : 
Související články