magazín pro náruživé příznivce pivního moku a pivní kultury

Pivní slavnosti a výstava historických vozidel Svitavy 2022

Čas a místo konání akce
16.07.2022
náměstí
náměstí Míru
Svitavy
Pivní slavnosti a výstava historických vozidel Svitavy 2022

V sobotu 16. července od 14 hodin proběhnou na náměstí tradiční Pivní slavnosti. Jsme velmi rádi, že po několika letech a různých omezení nabídnou kompletní program, na který jsou Svitaváci zvyklí. Těšit se můžete na soutěž ve vaření kotlíkových gulášů, ochutnáte novinky i osvědčené receptury od patnácti menších pivovarů nebo se pobavíte u doprovodných soutěží. Během oslav se na hlavním podiu postupně představí několik kapel. Těmi nejzajímavějšími budou jistě Argema a Jelen.

Oblíbené slavnosti již od rána zahájí výstava historických vozidel, kterou pořádá Boxer Morava historik. Na svitavské náměstí tak dorazí zhruba 130 krásných strojů – automobilů, nákladních vozidel, motocyklů i velocipedů s datem výroby do roku 1992. Obdivovat tyto skvosty můžete již od 9 hodin a více se o nich dozvíte během komentovaných prohlídek. Příjemné naladění a burácení motorů doplní hudební vystoupení Olomouckého dixielandu jazz bandu. Společný odjezd vozidel je naplánovaný na dvanáctou hodinu. Milovníci krásných strojů mohou během dne navštívit také místní muzeum a galerii, kde zhlédnout aktuální expozici Dobrodružství cyklistiky. Jejím smyslem je představit návštěvníkům vývoj cyklistiky v Čechách i její počátky na Svitavsku.

Od ranních hodin budou v horní části náměstí svitavské týmy i zahraniční delegace vařit svůj originální kotlíkový guláš. O vítězi provoněného dopoledne rozhodne mistr kuchař Václav Šmerda a jeho tým. Jak se to nadšeným kuchařům podaří, posoudíte sami, budou pro vás připraveny degustační porce všech gulášů za jednotnou cenu. Hlavní částí pivních slavností, které startují ve 14 hodin, je prezentace patnácti menších pivovarů, které na čepu nabídnou osvědčené receptury i aktuální novinky. Pro ty nejlepší můžete hlasovat v oblíbené anketě a to prostřednictvím žetonů, které získáte u stánku se sklenicemi a kelímky. O dobrou zábavu se jistě postará moderátor Ondřej Komůrka s několika soutěžemi. Během slavností se představí kapely FUPO, Jakofakt?, Medvěd 009, HarMálek Orchestr a Argema. Hlavní hvězdou večera bude jistě skupina Jelen. Časový harmonogram naleznete na druhé straně tohoto zpravodaje. Těšíme se na vás. Petr Šmerda

Ochutnáte u stánků:

Minipivovar U Hušků Běleč nad Orlicí
Pivovárek Na Kopečku Svitavy
Pivovar Mejto Vysoké Mýto
Pivovar Polička
Pivovar Faltus Česká Třebová
Rampušák Dobruška
Richard Brno
Minipivovar Široký Důl
Vesnický pivovar Ohrada Vísky
Pivovar Ferdinand Benešov
Bernard
Beránek Hradec Králové
Hradecký klenot
Krakonoš a Litovel
Huhňák Náchod

Program

14:00 zahájení 11. ročníku Pivních slavností
14:20 koncert FUPO
15:05 první soutěž
15:45 koncert Jakofakt?
16:30 druhá soutěž
17:15 koncert Medvěd 009
18:00 třetí soutěž
18:20 vyhlášení vítězů
19:10 koncert Argema
21:05 koncert Jelen
22:45 koncert HarMálek Orchestr

Více informací