Pivní degustační soutěž České pivo 2021 - kompletní výsledky

Každoroční klání o nejlepší pivo v odborné degustační soutěži České pivo připadá na konec září. Letošní rok nebyl výjimkou a opět byl velmi úspěšný pro moravské pivovary Zubr, Holba a Litovel, které zcela ovládly královskou kategorii ležáků. Vítězem se stal již podruhé v této soutěži dvanáctistupňový Zubr Gradus.  Letošní druhou příčku v téže kategorii obsadil pivovar Litovel s ležákem Litovel Premium, který opakovaně a dlouhodobě potvrzuje svou vysokou kvalitu na prestižních tuzemských i zahraničních degustačních soutěžích. Třetím nejlepším ležákem byl vyhlášen ležák Holba Premium.

Kompletní výsledky
 

SVĚTLÝ LEŽÁK

1. ZUBR Gradus, Pivovar ZUBR 

2. Litovel Premium, Pivovar LITOVEL 

3. HOLBA Premium, Pivovar HOLBA
 

11% SVĚTLÝ LEŽÁK

1. HOLBA Šerák, Pivovar HOLBA

2.  Bernard Kvasnicový ležák, Rodinný pivovar BERNARD

3. Pernštejn Vilém, Pivovar Pardubice
 

SVĚTLÉ VÝČEPNÍ PIVO

1. ZUBR Classic; Pivovar ZUBR

2. Velkopopovický Kozel 10, Pivovar Velké Popovice

3. Staropramen Smíchov, Pivovary Staropramen
 

TMAVÉ PIVO

1. Bernard Černý ležák 12, Rodinný pivovar BERNARD

2. Granát Tmavý ležák, Pivovar Černá Hora

3. Postřižinský tmavý ležák, Pivovar Nymburk
 

NEALKOHOLICKÉ PIVO NEOCHUCENÉ

1. Lobkowicz Premium Nealko, Pivovary Lobkowicz

2. BAKALÁŘ NEALKO ZA STUDENA CHMELENÝ; Tradiční pivovar v Rakovníku

3. Litovel FREE; Pivovar LITOVEL

3. BIRELL ZA STUDENA CHMELENÝ; Pivovar Gambrinus; Plzeňský Prazdroj 
 

NEALKOHOLICKÉ PIVO OCHUCENÉ

1. Bernard s čistou hlavou - Švestka, Rodinný pivovar BERNARD

2. Litovel Řezaný Citron, Pivovar LITOVEL

3. Litovel POMELO; Pivovar LITOVEL

 

„Každé ocenění svědčí o vysoké kvalitě našeho piva. To, že máme letos dvě první příčky v šesti vyhlašovaných kategoriích, a navíc v královské kategorii ležáků, nás utvrzuje v tom, že děláme svoji práci dobře. Dlouhodobě vaříme jedinečné pivo z vysoce kvalitních surovin a z toho nehodláme slevit. Těší mě, že Zubr Gradus, který jsme představili teprve v roce 2017, slaví již podruhé úspěch v podobě zlaté příčky,“ shrnuje úspěch Ing. Tomáš Pluháček, ředitel pivovaru Zubr.

„Pýchu našeho pivovaru – Holbu Šerák vaříme z tršického chmele s nezaměnitelnou hořkostí a horské vody z našeho vlastního vrtu už od roku 1984. Zrcadlí se v něm celé Jeseníky, a tak když se blýskne na velkých světových nebo prestižních tuzemských pivních soutěžích, jakou je právě České pivo, je to pro nás vždy radost a potvrzení, že jsme se vydali správnou cestou,“ komentuje důvody k oslavám Ing. Luděk Reichl, sládek Pivovaru Holba.

Svaz také dnes uvedl do Síně slávy českého pivovarství Viléma Nohela z pivovarů PMS Přerov a in memoriam Pavla Gregoriče, bývalého generálního ředitele Plzeňského Prazdroje a Královského pivovaru Krušovice.

„Je to pro mě pocta a ocenění si vážím. V pivovarsko-sladařském oboru jsem včetně odborného studia působil 55 let. Sladařství a pivovarství jsem studoval na střední průmyslové škole v pražské Podskalské ulici a poté na VŠCHT. Po promoci jsem nastoupil do národního podniku Severomoravské pivovary, závod Radegast Nošovice. Začínal jsem v laboratoři a postupně jsem prošel všemi pozicemi ve výrobě. Na ta léta velmi rád vzpomínám. Po deseti letech v Radegastu jsem v rámci podniku přešel do Přerova, kde jsem setrval až do odchodu do důchodu v letošním roce. Rád bych poděkoval všem, kteří mě v mé profesi provázeli a od nichž jsem se mnohému naučil,“ dodává Ing. Vilém Nohel.

Zdroj: 

Tisková zpráva pivovaru