Minipivovar Třinec Karpentná

Zakladní informace
Typ pivovaru: 
Rok založení: 
2005
Status pivovaru: 
Aktivní
Obec: 
Hodnocení pivovaru
Average: 1 (1 vote)

Vše začalo v roce 2005, kdy firma HEGAs-ENERGO, s. r. o. zabývající se provozováním kotelen, koupila objekt uhelné kotelny pro 4 bytové domy.
V následujícím roce byla provedena, za přispění dotačních titulů z evropských fondů, rekonstrukce staré uhelné kotelny na moderní zdroj tepla využívající obnovitelný zdroj energie - dřevní štěpku.
Myšlenka využít prázdné prostory na vaření vlastního piva vznikla v roce 2007 na základě návštěvy dvou již existujících minipivovarů v okolí Beskyd. Zkušební provoz minipivovaru byl zahájen v polovině října 2008.
Varna minipivovaru je unikátní tím, že vaření piva probíhá v kotli, který je vytápěn ekologickým palivem - peletkami. Z hlediska použitého paliva tvoří varný kotel s kotlem na štěpku jeden celek využívající místní obnovitelné zdroje energie.
Výrobní kapacita pivovaru je 500 hektolitrů piva, zatím se vaří 3 druhy piva, a to 12° světlý ležák, 14° polotmavý ležák a 12° ovocný ležák.
Pivo dozrává v ležáckých tancích 30-40 dnů a to dodává pivu výraznou lehce nahořklou chuť a potřebné harmonizující složky, které při mírné konzumací mají blahodárný vliv na lidský organizmus. Neobsahuje žádné chemické přísady, je nepasterizované.

Piva pivovaru