Červencová volba sládků 2021: pivo Jánošík uvařené sládky pivovaru Šariš a minipivovaru Vršky z Terchové

Volba sládků – program společnosti Plzeňský Prazdroj nabídne v červenci ve více než tisíci restauracích v celé ČR unikátní slovenské pivo Jánošík. Tento ležák je výsledkem ojedinělé spolupráce sládků východoslovenského pivovaru Šariš a minipivovaru Vršky z Terchové, kde se legendární slovenský zbojník narodil. Jedná se o vůbec první společnou várku velkého pivovaru s minipivovarem na Slovensku.

Volba sládků, speciální pivní program Plzeňského Prazdroje, již šest let obohacuje českou pivní kulturu a servíruje pivařům bohatý výběr pivních chutí. V červenci nabídne pivo uvařené sládky východoslovenského pivovaru Šariš a minipivovaru Vršky z Terchové. Proto taky pivo dostalo název Jánošík. Tato spolupráce je na slovenské pivovarské scéně zcela unikátní, jedná se totiž o vůbec první společnou várku velkého pivovaru s minipivovarem na Slovensku.

„Rozhodli jsme se obohatit letní nabídku hospod o ukázku umění našich slovenských kolegů. I na Slovensku vznikla v poslední době řada minipivovarů, které přináší na slovenský trh zajímavá, kvalitní piva. Pivovar Vršky je jedním z těch nejúspěšnějších. Stejně jako pivovar Šariš podporuje zachování regionálních tradic a kultury, což byl hlavní důvod, proč se sládci obou pivovarů spojili a uvařili tento jedinečný ležák. Jsem přesvědčen, že zachutná českým pivařům stejně jako mně,“ říká sládek programu Volba sládků Tomáš Pokorný.

Jánošík 11 je spodně kvašený polotmavý nefiltrovaný ležák, který vyniká rubínově jantarovou barvou a příjemným chmelovým aroma. Po napití lze rozpoznat vyváženou plnost, která je dána použitím 4 druhů sladu a je doplněná střední hořkostí piva. Pivo je chmeleno 3 chmelovými odrůdami Agnus, Rubín a Žatecký poloraný červeňák. Příjemného chmelového aroma je v pivu docíleno studeným chmelením odrůdou Sládek.